Stowarzyszenie Pisarzy Polskich

Oddział Warszawa
image
image
Maria Ulatowska, Jacek Skowroński „Pokój dla artysty”

Autorzy: Maria Ulatowska, Jacek Skowroński
Tytuł: Pokój dla artysty
Wydawnictwo: Prószyński i Spółka
data wydania: 17 września 2015
ISBN: 9788380690721
liczba stron: 456

Duet Ulatowska-Skowroński powraca, zapraszając do tajemniczego Domu, gdzie wydarzyć się może absolutnie wszystko. Przeznaczenie dopadnie każdego, można mu się poddać lub stanąć do walki o uczucie najbliższej osoby. Oraz o jej życie…

„Pokój dla artysty” to współczesna powieść obyczajowa z niekonwencjonalnie poprowadzonym wątkiem kryminalnym. Poznajemy w niej dwie pary bohaterów, dwie toczące się równolegle opowieści o rodzących się uczuciach. O miłości, ale także o chciwości i wyrachowaniu, nie cofającym się nawet przed zbrodnią.

Te, na pozór całkiem odmienne historie miłosne, splatają się w pewnym starym dworku, znalezionym przypadkiem przez dwójkę pisarzy, którzy wbrew wszelkim przeciwnościom postanawiają go kupić, wyremontować i uczynić schronieniem dla zaprzyjaźnionych artystów oraz podobnych im marzycieli. Nowi właściciele nie przypuszczają nawet, że ich Dom od pierwszej chwili stanie się miejscem niecodziennych wydarzeń. Nad starym dworkiem krąży fatum, w wypadkach giną kolejni rezydenci. Okoliczności nie budzą podejrzeń, poza jedną. Że wszystko zdarzyło się właśnie tam…

Pozbawiony skrupułów prawnik, ekscentryczny malarz, dobiegający kresu życia autor bestsellerów, gotowa na wszystko aktorka, niespełniona pisarka, siostrzany duet piszący romanse, producent filmowy, pewien kloszard – goście i rezydenci tajemniczego obiektu. Co łączy tych wszystkich ludzi? Co dzieje się w pokojach dla artystów?

Uczucia, tajemnice, wypadki, w których z pozoru nie ma niczego zagadkowego… Ale przecież gości tam komisarz z Komendy Stołecznej, Piotr Zawada, znany czytelnikom z powieści „Autorka”. I chociaż jego pobyt jest zupełnie prywatny, jednak instynkt mówi mu, że w pobliżu czai się zbrodnia. Nie ma pewności ani dowodów, musi zaufać intuicji. W dodatku kobiecie, na której mu najbardziej zależy, grozi poważne niebezpieczeństwo.

Zbrodnia, dokonana na pewnym pochodzie 1-majowym nie tylko znajduje niespodziewanie wyjaśnienie po prawie czterdziestu latach, ale staje się zalążkiem nowych, jeszcze bardziej dramatycznych wydarzeń.

Historia o pasji, miłości i… duchach przeszłości, które raz obudzone nie dają o sobie zapomnieć.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com